Genel Haberler

Uludağ Milli Parkına HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) Kuruluyor…

Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu Uludağ Milli Parkını Ziyaret Etti…

Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU, Uludağ Milli Parkı içerisinde planlanan bazı projelerin temel atma ve bitirilmiş tesislerin de açılışlarını yapmak üzere 01.12.2016 tarihinde, Genel Müdürümüz ile birlikte Uludağ Milli Parkını ziyaret ederek, Sarıalan Mevkiinde bulunan ahşap Orman Köşklerimizde bir gece konaklamıştır.

Sayın Bakanımız tarafından Kirazlı Köyü kütüğüne kayıtlı Mardin Savur İlçesinde şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Sinan YAYLI’ nın isminin verildiği Sarıalan’da bulunan Osmanlı Mimari dokusuna sahip 4’lü çeşme açılışını yapmış olup, Şehit Annesi ve Babasına Türk Bayrağını teslim etmiştir.

Akabinde, yerinde yönetim anlayışı çerçevesinde 500 m2  alanlı Uludağ Milli Park Müdürlüğü İdari ve Hizmet Binasının açılışını yapan Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU sergi salonunu gezerek basına demeç vermiştir.

Sayın Bakanımız, Teleferik ile Oteller Bölgesine geçerek I. Gelişim Oteller Bölgesinde bulunan Alkoçlar Otel’de, Dönüşüm Projesi kapsamında otelcilerle birlikte toplantı gerçekleştirmiştir.

Uludağ Milli Parkı Dönüşüm Projesi kapsamında planlanan 6 Nolu Turizm Tesis Alanında, Mimari Projesi Bakanlığımızca onaylanmış Turizm Tesisinin temel atma merasimi yapılmış olup sonrasında Sayın Bakanımız tarafından basın mensuplarına proje hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Sayın Bakanımız tarafından, işletmeciliği Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılmakta olan Uludağ Milli Park Müdürlüğü Kirazlıyayla Sanatoryum Tesisleri ziyaret edilmiştir.

Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU beraberindeki ziyaretçilerle birlikte Karabelen’de bulunan Tanıtım ve Ziyaretçi Merkezini ziyaret ederek burada Uludağ Milli Park Müdürlüğü yatırımlarını içeren tanıtım filmini izlemiş ve Uludağ Milli Park Müdürlüğü ziyaretçi defterini yazdıktan sonra Uludağ Milli Parkımızdan ayrılmıştır.