Genel Haberler

Uludağ Milli Parkına HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) Kuruluyor…

Uludağ Milli Parkına Yaptığımız Yatırımlarla Değer Katıyoruz…

Uludağ Milli Parkına DKMP 2. Bölge Müdürlüğümüzce son yıllarda yapılan yatırımlarla, Uludağ’ın dört mevsim koruma-kullanma dengesi gözetilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulması ve etkin olarak kullanımı amaçlanmaktadır.

Ülkemizin gerek yaz aylarında gerekse kış aylarında cazibe merkezi konumunda bulunan ve yılda 1 milyon 500 binden fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan Uludağ Milli Parkının yerinden yönetimi ve vatandaşlarımıza diğer kamu hizmetlerinin sağlanması büyük önem taşımaktadır.

Bu çerçevede, yerinden yönetim anlayışının geliştirilmesi ve ihtiyaç duyulan diğer kamu hizmetlerinin de Uludağ Milli Parkı içerisinde halkımıza sunulmasını temin amaçlı olarak yapımı tamamlanan ve 2017-2018 kış sezonu öncesinde Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun da teşrifleri ile hizmete açılacak olan Yönetim Merkezi 2 binamızın yapımı tamamlanmış olup, çevre düzenleme çalışmalarına başlanmıştır.

Toplam 12 bin 259 metrekare kapalı alana sahip olan Yönetim Merkezi 2 içerisinde Uludağ Milli Parkı Oteller 1. Gelişim Bölgesine gelen ziyaretçilerimizin kullanabileceği 2 katlı 163 araçlık kapalı otoparkta içermektedir.

Yapımı halen devam eden ve 2018 yılında hizmete alınması planlanan Yönetim Merkezi 3 ise Sağlık tesisi, İtfaiye ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nce verilecek hizmetler göz önüne alınarak tasarlanmış olup, yaklaşık olarak 5 bin 900 metrekare kapalı alana sahiptir.