Genel Haberler

Uludağ Milli Parkına HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) Kuruluyor…

“Uludağ Rüyası” Çalıştayına Hazırlık Toplantısı Gerçekleştirildi…

Mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan ve Uludağ’ın dört mevsim kullanımının geliştirilmesi, Uludağ Milli Parkı’nın marka değer haline getirilmesi kapsamında ki öneriler doğrultusunda “ULUDAĞ RÜYASI”nın gerçekleştirilmesi için ön hazırlık toplantısı yapıldı.

Bölge Müdürümüz Yahya Güngör Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Milli Parklar Daire Başkanı Şeref Dağdelen, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf ULCAY ile Bursa Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa Teknik Üniversitesi, konu ile kamu kurum ve kuruluşları ve Uludağ Milli Parkı içerisinde faaliyet gösteren özel sektör temsilcileri katıldı.

Gerçekleştirilen “Uludağ Rüyası” ön hazırlık toplantısında, Uludağ Milli Parkındaki sürdürülebilir planlama, koruma ve tasarım konuları, sosyal ve çevresel düzenin geliştirilmesi, eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarına ağırlık verilmesi, kurumlar arası koordinasyonun sağlanması ana maddeleri bağlamında çalıştay hazırlıklarının yapılması konuları ele alındı.

Mart ayı içerisinde Ulusal düzeyde gerçekleştirilecek “Uludağ Rüyası” çalıştayında sivil toplum örgütleri, akademik çevreler, müteşebbisler ve kamu temsilcileri Uludağ’ın marka değer olması için belirtilen konuları tartışacaktır.